Aktualitet

Dënimi me burg për Fredi Belerin, reagon ambasadorja greke në Shqipëri: Për sa i përket objektivitetit...

Shkruar nga Liberale

Dënimi me burg për Fredi Belerin, reagon ambasadorja greke në

Ambasadorja greke në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Apelit të GJKKO për dënimin me 2 vite burg të Fredi Belerit. Konstatina Kamitsi shprehu zhgënjimin në një deklaratë për mediat, pasi doli nga SPAK.

“Për fat të keq shumë aspekte të kësaj çështje ngrenë pikëpyetje, sa i përket objektivitetit të procesit, siç është çështja e shkeljes së prezymimit të pafajësisë, paraburgimi i zgjatur, dënimi jo proporcional dhe moslejimi i të drejtës së betimit. Me gjithë dëshirën e popullin të Himarës, siç u shpreh ajo përmes procesit zgjedhor, bashkia drejtohet akoma edhe sot nga persona që nuk zgjedhur prej votuesve”, tha Konstatina Kamitsi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH