Basha: Koha për të ecur me vendosmëri përpara në përballjen me korrupsionin dhe të korruptuarit

Basha: Koha për të ecur me vendosmëri përpara në përballjen me korrupsionin dhe të korruptuarit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përsëritur kauzën e PD për vettingun në politikë. Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, Basha shkruan në...
Korrupsioni, Balla: SHBA godet këdo që punon për destabilitet!

Korrupsioni, Balla: SHBA godet këdo që punon për destabilitet!

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, dha disa mesazhe nga foltorja e Kuvendit, ku së pari kërkoi...
Spiropali ftesë opozitës: Të heqim dorë nga kjo politikë e këtyre 31 viteve, të bëhemi bashkë e të…

Spiropali ftesë opozitës: Të heqim dorë nga kjo politikë e këtyre 31 viteve, të bëhemi bashkë e të…

Ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali, gjatë fjalës së saj në Kuvend, ka thënë rolin që ka Shqipëria tanimë...
Ambasada gjermane: Korrupsioni, një nga pengesat më të mëdha të zhvillimit në të gjithë botën

Ambasada gjermane: Korrupsioni, një nga pengesat më të mëdha të zhvillimit në të gjithë botën

Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë një mesazh në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit. Ambasada thekson se korrupsioni është një nga...
Trashëgimia kulturore, Margariti prezanton marrëveshjen me qeverinë amerikane

Trashëgimia kulturore, Margariti prezanton marrëveshjen me qeverinë amerikane

Gjatë seancës së sotme parlamentare u diskutua projektligji “Për ratifikimin e Memorandumit të Mirëkuptimit, ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Shteteve...
Çuçi paralajmëron ndryshime të Kodit Penal: Miratuam strategjinë për kontrollin e armëve

Çuçi paralajmëron ndryshime të Kodit Penal: Miratuam strategjinë për kontrollin e armëve

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi njftoi se në mbledhjen e qeverisë u miratu plani i veprimit 2022-2024 për zbatimin e...
KPA e shkarkoi nga detyra, Daci: Shkelën dy Kushtetuta, do të drejtohem deri në Strasburg për të drejtën time!

KPA e shkarkoi nga detyra, Daci: Shkelën dy Kushtetuta, do të drejtohem deri në Strasburg për të drejtën time!

Gjyqtari Luan Daci ka reaguar pasi KPA, institucion në të cilin ka qenë anëtar, vendosi ta shkarkojë nga detyra. Ai...
KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin Luan Daci

KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin Luan Daci

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Luan Daci. Daci është dënuar me 6 muaj burgim, por...
Ambasada e SHBA: Konfirmojmë përkushtimin për t’i mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar!

Ambasada e SHBA: Konfirmojmë përkushtimin për t’i mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar!

Ambasada e SHBA në Tiranë jep një mesazh të fortë në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit. Përmes një postimi në “Facebook”,...
Kuvendi sot në rend të ditës tre marrëveshje të rëndësishme

Kuvendi sot në rend të ditës tre marrëveshje të rëndësishme

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare për të shqyrtuar do të shqyrtojë disa projektligje të rëndësishme si projektligjin për ratifikimin...