Lista/ Cilët do të jenë kandidatët për deputetë të PS-së në 25 prill

Lista/ Cilët do të jenë kandidatët për deputetë të PS-së në 25 prill

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga zyrtarizimi i kandidatëve për deputetë në media kanë nisur të dalin emrat e...
A përbëjnë rrezik për Shqipërinë tërmetet në Greqi? Flet sizmiologu

A përbëjnë rrezik për Shqipërinë tërmetet në Greqi? Flet sizmiologu

Greqia është goditur nga dy tërmete të forta të mërkurën dhe të enjten duke shkaktuar panik tek qytetarët. Lëkundjet janë...
Pirro Prifti: Mjekët s’duhet të futen në burg nëse nuk sjellin vdekje

Pirro Prifti: Mjekët s’duhet të futen në burg nëse nuk sjellin vdekje

Në muajin Shkurt mjeku Edvin Prifti u arrestua pasi Spak gjeti në shtëpinë e tij 250 mijë euro dhe 16...
Pas tërmetit të fortë në Greqi, qytetarët dalin në rrugë 

Pas tërmetit të fortë në Greqi, qytetarët dalin në rrugë 

Një tërmet me magnitudë 5.9 i shkallës Rihter goditi Greqinë mbrëmjen e sotme. Epiqendra ka qenë në qytetin Elassona pranë...
Rezoluta e PE për Shqipërinë, Pollo: I thanë të vërtetat siç janë

Rezoluta e PE për Shqipërinë, Pollo: I thanë të vërtetat siç janë

Ish-deputeti i Partisë Demokratrike, Genc Pollo ka reaguar në lidhje me rezolutën e miratuar nga Komisioni i Jashtëm i Parlamentit...
Lëkundje e fortë tërmeti në Greqi, ndihet dhe në Shqipëri

Lëkundje e fortë tërmeti në Greqi, ndihet dhe në Shqipëri

Greqia vazhdon prej dy ditësh nën 'ethet' e lëkundjeve sizmike. Një tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë në orën 19:38...
Vdekja e 27-vjeçares nga Covid, flet mjekja e Spitalit të Beratit

Vdekja e 27-vjeçares nga Covid, flet mjekja e Spitalit të Beratit

Detaje të reja janë zbuluar sot në lidhje me vdekjen nga Covid-19 të 27-vjeçares nga Berati. Mjekja infeksioniste në Repartin...
Raporti i PE për Shqipërinë, Meta: S’ka negociata pa zgjedhje të lira

Raporti i PE për Shqipërinë, Meta: S’ka negociata pa zgjedhje të lira

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, presidenti Ilir Meta ka përshëndetur miratimin e projekt-rezolutës për Shqipërinë, që u...
20 viktima nga Covid, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

20 viktima nga Covid, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të...
Makina përfundon në përrua në aksin Librazhd-Elbasan

Makina përfundon në përrua në aksin Librazhd-Elbasan

Në aksin e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan një automjet si pasojë e qarkullimit me shpejtësi tej normave të lejuara ka dalë...