Aktualitet

Vuçiç publikon një foton me Trumpin: Serbia ka arritur marrëveshje...

Shkruar nga Liberale
Vuçiç publikon një foton me Trumpin: Serbia ka arritur

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e ka vlerësuar si marrëveshje të mirë ujdinë e arritur sot me Kosovën në Shtëpinë e Bardhë.

Ai ka thënë se me marrëveshjen e nënshkruar në praninë e presidentit amerikan, Donald Trump, është bërë një hap i madh përpara.

“Kemi diskutuar shumë tema dhe presidenti Donald Trump shprehu dëshirën e tij për ta vizituar Serbinë. Kemi arritur një marrëveshje të mirë dhe kemi bërë një hap të madh përpara. Është esenciale që të adresohen këto marrëdhënie nëpërmjet një marrëveshjeje të koordinuar me fuqinë më të madhe të botës dhe që të adresohet ekonomia mbi të gjitha”, ka thënë presidenti i Serbisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH