Aktualitet

Vjosa Osmani dy ditë në Tiranë, zbardhet axhenda. A do të takohet Presidentja e Kosovës me Kryeministrin e Shqipërisë?

Shkruar nga Liberale
Vjosa Osmani dy ditë në Tiranë, zbardhet axhenda. A do të

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të presë me ftesë të tij në Tiranë, në një vizitë shtetërore më 4 dhe 5 shtator homologen e tij kosovare, Vjosa Osmani. Në kuadër të kësaj vizite, Presidenca ka zbardhur axhendën e këtij takimi. Do të ketë takime të nivelit të lartë por axhenda nuk flet specifikisht për takim me kryeministrin, Edi Rama.

AXHENDA

04 shtator 2023

10:00 – Ceremonia Zyrtare e Mirëseardhjes në Institucionin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë.

Vijohet me takimin mes dy Presidentëve dhe më pas takimin e zgjeruar mes delegacioneve.

11:40-12:05 Konferencë për shtyp e dy presidentëve.

Përgjatë qëndrimit në Shqipëri, Presidentja Osmani ka parashikuar edhe takime të tjera të nivelit të lartë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH