Aktualitet

Video/ Politikania arratiset nga burgu, zbret me litar nga qelia

Shkruar nga Liberale
Video/ Politikania arratiset nga burgu, zbret me litar nga qelia

Politikania kolumbiane, 43-vjeçarja Aida Merlano, e dënuar me burgim për blerje votash, orët e fundit është vënë në qendër të vëmendjes mediatike.

Ajo ka arritur të arratiset nga burgu në një plan të mirëmenduar dhe me bashkëpunëtorë jashtë burgut.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën, kur Merlano po kryente një kontroll te stomatologuE burgosura ia doli të zbriste nga godina me litar dhe më pas të largohej me një motoçikletë

Për kapjen e saj ose dhënien e informacioneve mbi vendndodhjen e të arratisurës është vënë në dispozicion një shpërblim prej 50 milionë pesos./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH