Aktualitet

Tabelat/ Euro në ‘ulje-ngritje’, cili është raporti i monedhave të huaja me lekun në orët e fundit

Shkruar nga Liberale

Kanë pësuar një rënie të lehtë monedhat e huaja gjatë fundjavës. Euro ka qëndruar e stabilizuar duke u luhatur rreth vlerës së 106 lekëve.

Pikat e këmbimit valutor në Tiranë u ulën të dielën lehtësisht në krahasim me të dhënat e Bankës së Shqipërisë në përditësimim e së premtes kur monedhat njohën një rritje të lehtë.

Sot, më 24 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 100.2 lekë.

Euro blihet me 105.9 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109 lekë, ndërsa në shitje me 110 lekë.

Ndërkohë, pasdite kursi ndryshoi si më poshtë:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH