Aktualitet

Shqipëri-Hungari marrëveshje për njohjen e certifikatave të vaksinave

Shkruar nga Liberale
Shqipëri-Hungari marrëveshje për njohjen e certifikatave të

Arrihet marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe një vendi anëtar të BE për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vanksinimit.

Burime zyrtare thanë se Shqipëria dhe Hungaria pritet të finalizojnë brenda kësaj jave njohjen e të gjitha llojeve të vaksinave dhe të hapin kufinjtë për levizjen e lirë mes dy vendeve, duke përfshirë edhe arsyet e turizmit.

Sipas të njëjtave burime, marrëveshje është arritur gjatë takimit Rama-Orban në Budapest ditën e sotme.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH