Aktualitet

Shpërthim eksplozivi në një lokal në Durrës

Shkruar nga Liberale
Shpërthim eksplozivi në një lokal në Durrës

Një shpërthimi eksplozivi është regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e plazhit të Durrësit.

Lënda plasëse është vendosur në afërsi të një lokale, duke shkaktuar dëme materiale. Fatmirësisht, nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar.

Mësohet se lënda plasëse ishte e një sasive të vogël. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për të zbardhur motivet.

Njoftimi i policisë lokale:

Më datë 29.01.2020, rreth orës 21:00, në lagjen Nr 13, Plazh, në murin e jashtëm të një lokali,në pronësi të shtetasit M.S, i cili ishte i mbyllur, është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël e dyshuar si lëndë plasëse, për pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethaneve të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH