Aktualitet

Shiste mallra të kontrabanduara nē "Komunën e Parisit", arrestohet 42- vjeçarja në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Shiste mallra të kontrabanduara nē "Komunën e Parisit",

Një 42-vjeçare është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi tregtonte veshje dhe produkte të ndryshme kozmetike të kontabanduara.

Gjatë kontrollit në dyqanin e saj në “Komunën e Parisit” në Tiranë, efektivët gjetën dhe sekuestruan mallra dhe produkte të ndryshme, pa fatura tatimore shoqëruese apo deklarata doganore për origjinën e tyre.

Nga verifikimet ka rezultuar se 42-vjeçarja nuk deklaronte në organet kompetente, të ardhurat e përfituara nga kjo veprimtari.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH