Aktualitet

Rama publikon foto nga takimi me kryeministren italiane: Mikpritjeje vëllazërore

Shkruar nga Liberale
Rama publikon foto nga takimi me kryeministren italiane: Mikpritjeje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një fotoalbum nga pritja zyrtare e homologes Giorgia Meloni në Itali, ku kreu i qeverisë ndodhej për një vizitë zyrtare.

“Në atmosferën e një mikpritjeje vëllazërore e të një vullneti mbresëlënës të palëve italiane”, shprehet Rama.

“Mirëmëngjes dhe me fotoalbumin e një vizite me planin e projekteve konkrete, në atmosferën e një mikpritjeje vëllazërore e të një vullneti mbresëlënës të palëve italiane, për të gjithë raportin e miqësisë tradicionale, krahasuar me partneritetin strategjik, si edhe të interesave të përbashkëta ekonomike, duke çliruar shumë më tepër nga potenciali i madh që ka bashkëpunim mes dy gjuhës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan ai në një postim në Facebook.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH