Aktualitet

Niko Peleshi: Janë shuar pesë vatrat e zjarrit, nuk ka asnjë vatër aktive

Shkruar nga Liberale
Niko Peleshi: Janë shuar pesë vatrat e zjarrit, nuk ka asnjë

Ministri i Mbrojtes, Niko Peleshi, ka njoftuar se janë shuar pesë vatrat e zjarrit që u aktivizuan sot në vend.

Ai ka bërë te ditur përmes një postimi në Facebook, se aktualisht nuk ka asnjë vatër aktive.

“Të pesë vatrat e zjarrit që ditën e sotme përfshinë zona të ndryshme të vendit janë shuar falë ndërhyrjes dhe përkushtimit të punonjësve të pushtetit lokal dhe qendror.

Pavarësisht temperaturave të larta, aktualisht nuk kemi asnjë vatër aktive në vend, një situatë e pakrahasueshme me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, ndërkohë që gjithë strukturat e mbrojtjes civile në nivel vendor dhe qendror mbeten në gatishmëri”, deklaron ministri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH