Aktualitet

Meta: Rama, i vetmi përgjegjës për ngjarjet dramatike në Elbasan

Shkruar nga Liberale
Meta: Rama, i vetmi përgjegjës për ngjarjet dramatike në

Presidenti i Republikës Ilir Meta komentoi në një intervistë për televizionin lokal në Vlorë, ngjarjen e shënuar një ditë më parë në Elbasan, me një të vdekur e 4 të plagosur. Meta fajësoi kryeministrin Rama si të vetmin përgjegjës sipas tij, për ngjarjen dramatike.

“Konfliktin ne Elbasan e stisi Edi Rama, i cili eshte i vetmi pergjegjes per ate situate dhe per te gjitha zhvillimet dramatike aty. Ngjarja e rende ndodhi ne pranine e policise, qe tregon se ky eshte nje shtet i kapur nga krimi", tha Meta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH