Aktualitet

Media serbe: Arrestohen 3 policë të Kosovës brenda territorit të Serbisë

Shkruar nga Liberale
Media serbe: Arrestohen 3 policë të Kosovës brenda territorit

Njësia speciale e policisë serbe ka arrestuar në territorin e Serbisë tre forca speciale të armatosura nga Kosova.

Lajmi është bërë me dije nga media serbe "B92", e cila shkruan se, për këtë veprim është njoftuar urgjentisht presidenti i vendit, Aleksandar Vuçiç.

Vuçiç është njoftuar teksa ishte i pranishëm në Ambasadën e Rusisë në Beograd dhe menjëherë është nisur drejt Presidencës.

Burimi: B92

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH