Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Kosova (s) hap kufirin

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Kosova (s) hap kufirin

Vendimi i qeverisë për të rihapur kufijtë ka sjellë radhë dhe paqartësi në kufi me Kosovën, ndërsa udhëtarët janë përballur me udhëzime kontradiktore që më pas janë ndryshuar, siç ishte ai për taksën e dezinfektimit 22 euro për çdo. Ndërsa për qytetarët qeveria e kryeministrit në detyrë Albin Kurti vendosi kushtin e kryerjes së tamponit katër ditët e fundit.

Shqipëria rihapi dje kufijtë tokësorë pas mbylljes prej muajit mars për shkak të pandemisë. Rihapja e kufijve bëri që shumë qytetarë të nisen drejt Kosovës, Maqedonisë, Kosovës dhe Malit të Zi, por jo gjithçka shkoi sikur e kishin planifikuar për shkak se hasën një surprizë të pakëndshme.

Për më tepër zbuloni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH