Aktualitet

Gazeta Liberale: Greqia “zgjerohet” pa marrëveshje

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale: Greqia “zgjerohet” pa marrëveshje

Deklarata e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis se Greqia ka në plan të shtyjë kufirin detar në Jon nga 6 në 12 milje, rikthen debatin për marrëveshjen mes dy vendeve, e cila është pezull dhe do të diskutohet në fillim të shtatorit.

Qeveria përgjigjet duke treguar konventën ndërkombëtare dhe vendimin e Gjykatës Kushtetuese.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH