Aktualitet

Balla ftesë opozitës për presidentin

Shkruar nga Liberale
Balla ftesë opozitës për presidentin

Rikujtojmë se për Socialistët koha po shtrëngon dhe se ata janë në pritje për t’u ulur në tryezën e dialogut për të diskutuar për kandidaturat për president. Taulant Balla: Data 15 nuk është larg të ulemi për kriteret dhe pastaj për emrat.

Balla në emër të shumicës shprehet i gatshëm që për formatin e negocimit me të 3 grupet parlamentare ta vendosin ata vetë, nëse duan të ulen të tre përfaqësuesit ose veç e veç.

Por deri tani e vetmja që pranoi ftesën është kryetarja e grupit parlamentar të PDIU, ende pritet përgjigjia e Alibejat dhe Mediut.

Konferenca e kryetarëve e çeli procedurën për zgjedhjen e presidentit ditën e martë dhe miratoi propozimin e socialistëve që raundi i parë të zhvillohet të Hënën e 16 Majit, ndërsa deri pasditen e të dielës protokolli i Kuvendit do të qëndrojë i hapur për të pritur kandidaturat për president.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH