Aktualitet

Akuza për blerje votash, arrestohet në Himarë kandidati i "Bashkë Fitojmë", Fredi Beleri

Shkruar nga Liberale
Akuza për blerje votash, arrestohet në Himarë kandidati i

Policia ka arrestuar kandidatin e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për Bashkinë e Himarës, Fredi Beleri.

Të shoqëruar në komisariat së bashku me Fredi Belerin kanë qenë edhe 3 persona të tjerë, avokati i tij, një anëtar i Shtabit elektoral dhe një tjetër.

Arrestimi është bërë në kushtet rreth orës 00:15 nga policia teksa ishte në restorantin e tij.

Beleri dhe 3 të tjerët është dërguar në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë së Vlorës. Ai është marrë në pyetje në Komisariatin e Vlorës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH