Aktualitet

Aksidenti fatal në Tiranë/ Arrestohen dy shoferët, si vdiq i mituri pasi makina hyri brenda lokalit

Shkruar nga Liberale
Aksidenti fatal në Tiranë/ Arrestohen dy shoferët, si vdiq i

Kanë rënë në pranga ditën e sotme dy drejtuesit e mjeteve që u aksidentuan pasditen e djeshme në Tiranë, duke i marrë jetën një të mituri.

Mësohet se dy shoferët janë identifikuar dhe arrestuar nga policia, nën akuzë për aksidentin e ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Bërxull. Automjeti me drejtues shtetasin E. H., 30 vjeç, me automjetin me drejtues shtetasin N. A., 63-vjeç, u përplasën pasi ishin duke lëvizur me shpejtësi të madhe.  Një prej makinave nga shpejtësia përfundoi brenda një lokali, ku dhe ishte u ulur i mitur.

Goditja e rezultoi fatale për fëmijën e mitur, i cili humbi jetën në vend. Ndërkohë që shoferët u larguan nga vendi i ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH