Aktualitet

Video/ Presidentja e KE-së mbërrin në Tiranë, Rama e pret me ceremoni

Shkruar nga Liberale
Video/ Presidentja e KE-së mbërrin në Tiranë, Rama e pret me

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka mbërritur në aeroportin "Nënë Tereza".  Ajo është pritur nga kryeministri Edi Rama me një ceremoni zyrtare.

Ndërsa sipas axhendës takimi bilateral mes dy delegacioneve do të mbahet në kryeministri. Më pas do të zhvillohet edhe një konferencë për shtyp e përbashkët mes presidentes së KE-së dhe kryeministrit Edi Rama në sallën COD në kryeministri.

Axhenda:

14.30 – Ceremonia e mikpritjes në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

15.45 – Takim bilateral mes dy delegacioneve në Kryeministri

16.30 – Konferencë për shtyp mes Kryeministrit Edi Rama dhe Ursula von der Leyen, Presidente e Komisionit Europian në sallën COD, Kryeministri /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH