Aktualitet

Udhëtimi në Francë, reagon Rama: Jam në Shqipëri qysh pardje!

Shkruar nga Liberale
Udhëtimi në Francë, reagon Rama: Jam në Shqipëri qysh

Kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim në "Twitter" sa i përket akuzave të opozitës për udhëtimin e tij në Francë dhe për reformën zgjedhore.

"Unë s’jam në Francë po në Shqipëri qysh pardje! Kam shkuar pasditen e të premtes e jam kthyer mesditën e të shtunës për një vizitë informale të nivelit të lartë dhe “shpenzimet e luksit e të fundjavave jashtë” ua kam lënë atyre që të vetmen punë kanë të më shajnê ditë-natë! Pikë.

Sa për Reformën Zgjedhore dhe dizinformimet që vazhdojnë, do të presim edhe sot pa folur pasi kemi bërë pjesën tonë duke respektuar afatin 31 maj! Sot kemi angazhuar edhe ushtrinë për operacionin e pastrimit të inerteve nga sheshet e Rindërtimit, ku shpejt do të nisin projektet", shkruan Rama në Twitter. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH