Aktualitet

FOTO E DITËS/ Volodymyr Zelensky mbërrin në Shqipëri, ministri Hasani e pret i pari në Rinas

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS/ Volodymyr Zelensky mbërrin në Shqipëri,

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka mbërritur në Shqipëri.

Ai është pritur në aeroportin e Rinasit nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

“Nder i madh për të pritur Presidentin Zelensky në Tiranë. Një moment kyç për nxitjen e lidhjeve dypalëshe dhe qëndrimin në solidaritet me Ukrainën në luftën e saj heroike kundër agresionit të Rusisë”, - shkruan Hasani, ndërsa ka ndarë fotot nga pritja në Rinas.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH