Aktualitet

DALIN FOTOT: Bënin shkrime gjobëvënëse për krerët e policisë në këtë portal, kush është Kushtrim Selimi dhe gazetari i arrestuar

Shkruar nga Liberale

DALIN FOTOT: Bënin shkrime gjobëvënëse për krerët

Personi në foton e mëposhtme është Kushtrim Selimi, shef i sektorit të agjencisë se mbikëqyrjes policore i cili është shpallur më kërkim nga policia e shtetit.

DALIN FOTOT: Bënin shkrime gjobëvënëse për krerët

Kushtrim Selimi

Përmes portalit që kishte hapur me zyrtaren tjetër të AMP, Rexhina Omeri dhe gazetarin Ervis Hasanaga, kishin arritur që të publikonin shkrime për drejtuesit e lartë të Policisë Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupin, Florjan Sulejmani etj me qëllim denigrimin e tyre në publik përmes lajmeve të rremë.

DALIN FOTOT: Bënin shkrime gjobëvënëse për krerët

Ervis Hasanaga

Qëllimi i Selimit ishte që përmes këtyre shkrimeve synonte që përmes presionit të emërohej drejtor.

Në telefonat e të arrestuarve janë gjetur dhe mesazhe komunikimi me persona të tjerë, me qëllim për të vendosur gjoba.

DALIN FOTOT: Bënin shkrime gjobëvënëse për krerët

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH