Aktualitet

Meta e thotë publikisht: Kam kërkuar hetim për Reformën në Drejtësi

Shkruar nga Liberale
Meta e thotë publikisht: Kam kërkuar hetim për Reformën

Presidenti Ilir Meta deklaroi publikisht se ka kërkuar hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi.

Ai tha se përgjegjësit që bëjnë gjëra pas krahëve të shqiptarëve duhet të përgjigjen, ndërsa theksoi se tashmë maskat kanë rënë.

“Unë nuk po negocioj, dua plotësimin e 14 pikave. Këto i dinë ambasadorët e BE dhe SHBA. Ilir Meta do ta diskutojë këtë çështje, dhe është i gatshëm që të kërkojë hetim për reformën në drejtësi. Ilir Meta është ballë lartë pasi ka kërkuar transparencë. Maskat kanë rënë tani, përgjegjësinë ta marrin ata që bëjnë gjëra pas kurrizit të shqiptarëve.”, tha Meta. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH