Aktualitet

Infektohet me koronavirus ambasadori i Kosovës në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Infektohet me koronavirus ambasadori i Kosovës në Tiranë

Është infektuar me koronavirus ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani.

Lajmin e bën të ditur vetë kryediplomati kosovar, i cili thekson se ka simptoma të lehta dhe po merr trajtim mjekësor në kushtet e karantinimit.

Mesazhi i ambasadorit:

Të nderuar miq !

Pas testimit për COVID 19, rezultova pozitiv, me simptoma të lehta.

Në përputhje me protokollin shëndetësor të IKSHPK- së, kam filluar trajtimin mjekësor në kushtet e karantinimit.

Gjej rastin të ju bëj thirrje të respektoni maksimalisht, këshillat e autoriteteve shëndetësore.

Me respekt,

Nait Hasani

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH