Aktualitet

"Good Deal", hap sot Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Good Deal", hap sot Gazetën Liberale

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë. Në ceremoninë e nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje mori pjesë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Marrëveshja u nënshkrua në prani të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump në Zyrën Ovale. Presidenti Trump ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë shprehur përkushtimin të normalizojnë raportet ekonomike.

Këto dhe shumë të tjera do t’i gjeni në Gazetën Liberale në print.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH