Aktualitet

“Eni Vasili: “Vaksina mediatike” për COVID-19″, në Gazetë Liberale

               Publikuar në : 09:09 - 04/05/20 liberale

Nëntë javë pas izolimit, gazetarja mendon se studiot televizive duhet t’i rikthehen debatit me të ftuar fizikë.

Pas letrës dërguar kryeministrit Eni Vasili sqaron arsyet pse kërkon vënien përballë të të ftuarve  dhe pse mendon se duhet lënë pas formati televiziv i kohës së  Covid. Ai në studio, sipas saj, është edhe kura mediatike për veshët e audiencës.

Ndërsa shkencëtarë, sociologë, ekonomistë e politikanë paralajmërojnë se bota post-Covid nuk do të t’i ngjajë më asaj që kemi njohur, gazetarja Eni Vasili ngulmon që emisionet televizive t’u rikthehen formatit të dikurshëm, ku debati ishte i gjallë mes të ftuarve në studio dhe jo ai i lidhjeve përmes Skype.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back