Aktualitet

Akademiku i njohur ndahet nga jeta në datën e tij të lindjes

Shkruar nga Liberale
Akademiku i njohur ndahet nga jeta në datën e tij të lindjes

Në datën e tij të lindjes, është ndarë nga jeta akadamiku i shquar, Gudar Beqiraj, në moshën 72-vjeçare.

Lajmi bëhet i ditur nga Akademia e Shkencave, ndërsa mësohet se Beqiraj ka ndërruar jetë në ditën e lindjes.

“Familja humbi njeriun e saj të shtrenjtë, Akademia e Shkencave kolegun dhe akademikun e përkushtuar, dhe ne mikun tonë zemërgjerë, si AI!”, shkruan Akademia e Shkencave.

Beqiraj në vitin 2017, për pak kohë ishte në krye të Akademisë së Shkencave. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH