Aktualitet

Universitetet/ Ndryshojnë procedurat e aplikimit dhe regjistrimit

Shkruar nga Liberale
Universitetet/ Ndryshojnë procedurat e aplikimit dhe regjistrimit

Këtë vit të ri akademik ndryshojnë procedurat e aplikimit dhe regjistrimit në universitet. Raundet e regjistrimit shkurtohen nga 3 ne 2. Pas raundit të 2 në degët ku kanë mbetur kuota bosh kandidatët që kanë aplikuar mund të vijojnë të regjistrohen drejtpërdrejt në institucionet e arsimit të lartë deri në plotësimin e vendeve.

Viti akademik do të fillojë më 2 tetor 2023.

Ndryshimet janë parashikuar në udhëzimin e ministres së Arsimit për vitin akademik 2023-2024.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH