Aktualitet

Tritol, banesës së gazetarit, ja çfarë ndodhi në pak minuta

Shkruar nga Liberale
Tritol, banesës së gazetarit, ja çfarë ndodhi në pak

Shpërthim tritoli në banesën e News24, Elidon Ndreka.

Burime nga grupi hetimor bëjnë të ditur se një automjet është filmuar nga një kamera sigurie, nga i cili ka zbritur një person dhe ka vendosur lëndën plasëse dhe më pas është larguar.

“Në pjesën e jashtme të hyrjes së banesës së shtetasit E.N, ka shpërthyer një sasi e vogël dyshohet lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale”, thuhet në njoftimin e policisë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit. /BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH