Aktualitet

Tabaku: Brenda mandatit të parë dyfishojmë buxhetin për arsimin

               Publikuar në : 17:11 - 06/02/21 liberale

Ish-deputetja Jorida Tabaku thotë se programi i PD parashikon dyfishim të buxhetit për arsimin brenda mandatit të parë.

Në një postim në Facebook, Tabaku shkruan se do të rriten edhe pagat e mësuesve dhe do mbështeten familjet në nevojë për të arsimuar fëmijët.

“Plani jonë është i qartë: Do dyfishojmë buxhetin e arsimit brenda mandatit të parë dhe ky është angazhim.

Arsimi për ne është një mjet për të rritur ekonominë. Do rrisim në realitet pagat e mësuesve sepse mësuesit i duam në Shqipëri për të rritur një brez të shëndoshë.

Do të mbështesim familjet në nevojë për shkollimin e fëmijëve te tyre. Në 25 prill Tirana Fiton, Shqipëria Fiton”, shkruan ndër të tjera Tabaku.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back