Aktualitet

FOTO/ Me armë në dorë dhe kapuç në kokë, i riu i armatosur tenton të grabisë pikën e këmbimit valutor në Durrës

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Me armë në dorë dhe kapuç në kokë, i riu i

Një person i armatosur ka tentuar të grabisë sot një pikë të këmbimit valutor në Durrës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00 në lagjen nr.1, pranë shëtitores “Taulantia”.

Një person me kapuçin e xhupit të ngritur dhe pistoletë në dorë, ka kërcënuar punonjësen e kësaj pike që t’i dorëzojë paratë, por ajo së bashku me punonjësit e tjerë nuk e kanë hapur xhamin, duke bërë kështu rezistencë. 

FOTO/ Me armë në dorë dhe kapuç në kokë, i riu i

Pas rezistencës së punonjësve, autori u largua me shpejtësi nga vendngjarja, ndërsa policia po punon për identifikimin dhe kapjen e personit të armatosur. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH