Aktualitet

EMRI/ I vihet TRITOL portës së banesës së gjyqtarit në Shkodër, informacionet e para

Shkruar nga Liberale
EMRI/ I vihet TRITOL portës së banesës së gjyqtarit në

Një shpërthim me lëndë plasëse në derën e oborrit të një banese ka ndodhur rreth orës 03.00 të mëngjesit në qytetin e Shkodrës.

Sipas burimeve policore bëhet me dije se lënda plasëse është vendosur në oborrin e banesës së gjyqtarit Tonin Sterkaj.

Nga raportimet e para mësohet se nuk ka përsona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor në vendngjarje po heton mbi këtë rast dhe personin apo personat që kanë vendosur sasinë e lëndës plasëse dhe shkaqet.

“Rreth orës 03:13, në lagjen “Tom Kola”, Shkodër, tek porta e oborrit të banesës së shtetasit T. S., 62 vjeç, (me detyrë Gjyqtar në Gjykatën e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër) është hedhur lëndë plasëse. Si pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollin në zonë.

Ndërkohë grupi hetimor po vijon veprimet në vendngjarje për sigurimin e provave me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve”, njofton policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH