Aktualitet

Del FOTO/ Mbajti peng fëmijët e mitur në Durrës, ky është 40-vjeçari Aleks Marku që u arrestua nga forcat RENEA

Shkruar nga Liberale

Del FOTO/ Mbajti peng fëmijët e mitur në Durrës, ky

Personi në foto është Aleks Marku, i cili hapi zjarr ndaj forcave RENEA nga banesa ku mbante peng 2 fëmijët e tij të mitur.

Por pas disa orësh negociata, RENEA hyri në banesë dhe liroi fëmijët, duke bërë të mundur dhe arrestimin e 40 vjeçarit, si dhe i sekuestruan armën e zjarrit. 

40-vjeçari sipas policisë, Marku ka ushtruar dhunë në familje dhe se gruaja e tij ka pasur urdhër mbrojtje nga policia e Lezhës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH