Aktualitet

Emrat/ "Shpresa vdes e fundit", zbardhen përgjimet e trafikantëve të drogës në Krujë

Shkruar nga Liberale
Emrat/ "Shpresa vdes e fundit", zbardhen përgjimet e

Tetë persona u arrestuan dhe pesë të tjerë janë në kërkim pas një hetimi tre vjeçar ndaj një grupi që merrej me kultivimin e kanabisit në zonën malore të Krujës.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar dosjen hetimore ku flitet për përgjimet mes trafikantëve.

Përgjimi: 

Në datë 15.09.2020 ora 07.24 është përgjuar komunikimi në radio mes shtetasve të dyshuar si A- personi nën hetim Asim Paluci dhe B- pësoni nën hetim Bujar Sefa.

Bujar Sefa: O shoku,

Asim Paluci: Urdhro.

Sefa: Si jeni o dajë si jeni? A keni gdhirë mirë?

Paluci: Mirë, mirë.

Sefa: A ka ngel ndonjë makinë fshehur, se unë dola.

Paluci: Jo, hala, asnjë hala.

Sefa: Si kanë gdhirë bimët sot?

Paluci: Mirë kanë gdhirë mirë, ç’i do.

Sefa: Ashtu se dro ishalla nuk na i prejnë or burrë, mos u dorëzoni se shpresa vdes e fundit.

Paluci: Aha dorëzu, s’kena ç’bëjmë më mo jo. Po mrom?

Sefa: Po për jo e këna lonë pra, për jo e këna lon gjasme me to.

Paluci: Për një javë gjoja apo më shumë?

Sefa: Për një javë mo se ma shumë…

Paluci: Të dielën a?

Sefa: po. Merri besimtarët se me qëllu vijnë i presin edhe sot asht për tu q…Për 5 min vijnë sepse o ka ardh është fuoristradë e bardhë n’Noj.

Paluci: Mirë. Aty jam dhe unë përballë. E kam hjek unë, në çadrën e kam hjek krejt.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH