Aktualitet

Rrezik për bombë, evakuohet stacioni i metrosë në Athinë

Shkruar nga Liberale
Rrezik për bombë, evakuohet stacioni i metrosë në

Policia e Athinës ka nisur evakuimin e stacionit të metrosë “Monastiraki” pas një telefonate të marrë, ku njoftohej se në orën 17:48 do të shpërthente një bombë.

Mediat greke raportojnë se telefonata është bërë në orën 15:51, afërsisht dy orë para nga mometi i paralajmëruar i shpërthimit.

Nuk dihet ende nëse njoftimi i marrë është i vërtetë dhe cili është personi që e ka dhënë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH