Aktualitet

"Rizgjedhja e Bashës dhe betejat e opozitës", hap Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Rizgjedhja e Bashës dhe betejat e opozitës", hap

Megjithëse fitorja e sigurt e Lulzim Bashës në krye të PD-së për një tjetër mandat u pa qartë që pas votimeve të demokratëve më 13 qershor, ai priti rezultatin zyrtar për të falënderuar ata që e votëbesuan.

Ndonëse ishin pak më shumë se gjysma e demokratëve të anëtarësuar, ata që morën pjesë në zgjedhjet për kreun e ri të PD-së, Basha e pa si shprehje e qartë e besimit në rrugën e ndryshimit.

“Sëbashku do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë”, do të shkruante ai në rrjetet sociale, me tonet e dikujt që ka fituar zgjedhjet e përgjithshme, ndonëse PD vijon betejën për të ashtuquajturën masakër zgjedhore të 25 prillit dhe vetë një pjesë e demokratëve e panë përgjegjësin e dështimit në këto zgjedhje tek kryedemokrati.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH