Sport

Reja nxjerr listën, lë jashtë Mavrajn dhe Sadikun. Ja arsyeja

Shkruar nga Liberale
Reja nxjerr listën, lë jashtë Mavrajn dhe Sadikun. Ja arsyeja

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja bëri publike para pak minutash listën e futbollistëve të grumbulluara për 2 sfidat ndaj Turqisë dhe Moldavisë.

Në listën me lojtarë, bie në sy lënia jashtë e kapitenit Mavraj si dhe e Armando Sadiku. Risi në këtë grumbullim janë mesfushori i Tuentes, Lindon Selhai si dhe sulmuesi Taulant Seferi.

Reja ka treguar edhe arsyen pse Mavraj nuk doi të aktivizohet.

Unë kam folur me Mavrajn. Ka për të bërë një operacion në krah. Më ka kërkuar pushim. Do ta rifitoj radhës tjetër. E di që do pyesni edhe për Sadikun. Ka kërkuar pushim për probleme familjare. Xhaka nuk është grumbulluar, kam folur i kemi sqaruar. Dua të njoh lojtarët e rinj si Selhai dhe Seferi. Nuk më pëlqen të grumbulloj 27 lojtarë. Me lojtarët me vlera nuk dua të krijoj situata të pakëndshme duke i dërguar në tribunë. Dua t’iu jap minuta lojtarëve që të tregojnë vlerat e tyre, duke provuar sa më shumë. Gjithashtu edhe Trashin, e kishim në grup, meriton konsideratë dhe minuta për të luajtur. Po luan rregullisht me klubin”, ka thënë Reja./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH