Aktualitet

Rama: Do i kërkojmë Kuvendit të shtyhet periudha e emergjencës

Shkruar nga Liberale
Rama: Do i kërkojmë Kuvendit të shtyhet periudha e

Gjatë mbledhjes së qeverisë, kryeministri Edi Rama ka thënë se është përgatitur një kërkesë për shtyrjen e periudhës së gjendjes së jashtazakonshme që të kemi një fokus të detyrueshëm për të gjitha institucionet.

"Kemi përgatitur edhe një kërkesë për Kuvendin për shtyrjen e periudhës së emergjencës që të kemi një fokus të detyrueshëm për të gjitha institucionet", tha Rama.

Kujtojmë që gjendja e jashtëzakonshme u shpall pas tërmetit të 26 nëntorit për 3 qytetet, Durrë, Tiranë dhe Laç, për një periudhë 30 ditore./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH