Aktualitet

Qëlloi për vdekje me thikë të moshuarën, arrestohet shqiptari

               Publikuar në : 20:01 - 04/07/20 liberale

Një shqiptar është vënë në pranga nga policia greke, pasi akuzohet për kryerjen e një vrasjeje.

Mediat fqinje shkruajnë se viktimë e vrasjes ka mbetur një e moshuar, ndërsa ngjarja e rëndë ka ndodhur në vitin 2003, në Volos.

Raportohet se shqiptari ishte futur në shtëpinë e të moshuarës dhe e kishte dhunuar duke e qëlluar në kokë e trup me sende të forta e thikë dhe më pas i kishte grabitur shtëpinë.

Indicia që e çoi policinë në zbulimin e shqiptarit, ishte një shenjë gishti, që asokohe grupi hetimor kishte mundur të identifikonte.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back