Aktualitet

"Po plaken, po vdesin, po largohen", në Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Po plaken, po vdesin, po largohen", në Gazetën Liberale sot

Revista The Economist shkruan se në të gjithë Ballkanin, popullsitë po zvogëlohen dhe plaken, dhe nëse situata nuk ndryshon edhe më shumë njerëz do të largohen.

Në afat të shkurtër qeveritë nuk e kanë problem emigrimin sepse ul papunësinë dhe rrit dërgesat nga jashtë.

Por, në planin afatgjatë është “katastrofike”.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH