Sport

Pas dështimeve të Tiranës, vendoset e ardhmja e trajnerit Ardian Mema

Shkruar nga Liberale
Pas dështimeve të Tiranës, vendoset e ardhmja e trajnerit Ardian

Humbja me Partizanin dhe barazimi me Flamurtarin, solli tronditje në klubin e Tiranës dhe vuri në pikëpyetje të ardhmen e trajnerit Ardian Mema.

Presidenti Refik Halili bëri përgjegjës për trajnerin dhe stafin, ndërsa paralajmëroi edhe ndëshkime.

Sipas BË, palët kanë negociuar gjatë këto ditë, ku kërkohej një ndërprerje e kontratës me mirëkuptim, me Memën. Pikërisht detajet e kontratës, ana financiare dhe emri i madh që përfaqëson Mema kanë bërë që palët ti japin më shumë kohë njëri tjetrit me shpresën që situata do të përmirësohet pas pauzës që vjen nga angazhimi i Kombëtares.

Pas këtyre peripecive, u vendos dhënia e njq shanci tjetër dhe qëndrimi në detyrë i trajnerit të Tiranës, Ardian Mema./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH