Aktualitet

Ndahet nga jeta ish-presidenti, Meta: Franca humbi një politikan...

Shkruar nga Liberale
Ndahet nga jeta ish-presidenti, Meta: Franca humbi një politikan...

Sot ka ndërruar jetë ish-presidenti i Francës Valery Giscard d’Estaing. Në lidhje me këtë lajm, ka reaguar presidenti i Republikës, Ilir Meta.

"Ngushëllimet e mia për popullin francez, që me vdekjen e Valéry Giscard d’Estaing, humbi një politikan të madh, një President vizionar dhe një luftëtar të palodhur, për një Europë të bashkuar! ????", shkruan Meta. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH