Aktualitet

Mos votimi i paketës 'anti-shpifje', reagon Meta: Vendim i pozitiv

Shkruar nga Liberale
Mos votimi i paketës 'anti-shpifje', reagon Meta: Vendim i

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të mazhorancës për t'u tërhequr nga votimi i paketës antishpifje në Kuvend, pa dalë opinioni i Komisionit të Venecias.

Në një postim në Facebook, Meta shkruan se ky është një vendim pozitiv dhe i përgjegjshëm nga ana e Kuvendit.

"Përshëndes vendimin pozitiv dhe të përgjegjshëm të Kuvendit për t’u tërhequr nga votimi i paketës së ashtuquajtur “anti-shpifje”.

Reflektimi i sotëm i shërbën një qëllimi më të madh të përbashkët që është mbrojtja e të drejtave kushtetuese të të gjithë qytetarëve shqiptarë, dhe njëkohësisht garantimit të standardeve demokratike dhe europiane", shkruan Meta./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH