Aktualitet

Masat shtesë ndaj Covid, Manastirliu apel qytetarëve

Shkruar nga Liberale
Masat shtesë ndaj Covid, Manastirliu apel qytetarëve

Komiteti Teknik vendosi të ndalohen grumbullimet me më shumë se 10 persona në vende të hapura dhe të mbyllura, të ndalohen mbledhjet partiake dhe tubimet, konferencat, ceremonitë e festave, ceremonitë martesore dhe organizimet përtej familjare të ceremonive mortore, deri në një urdhër të dytë.

Pas kësaj ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në rrjete sociale u ka bërë apel qytetarëve që të të bëhemi të gjithë bashkë në betejën për shëndetin, duke respektuar rregullat.

m, shkruan ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH