Aktualitet

Lidhje me motrën, merret vendimin për gardianin që vrau 2 të rinjtë

Shkruar nga Liberale
Lidhje me motrën, merret vendimin për gardianin që vrau 2 të

Gjykata e Fierit vendosi burg pa afat për Martin Skendajn, punonjësi i Policisë së Burgut, që vrau dy persona mesditën e së enjtes. I riu ka pranuar vrasjen e Manol Rapaj dhe Elis Kapaj para hetuesve, por  dhe në gjyq.

Pas vrasjes së Manol Rapaj dhe Elis Kapaj, 22-vjeçari është marrë në pyetje për orë të tëra nga oficerët e Policisë Gjyqësore në Fier.

Sipas burimeve, i riu Martin Skendaj ka pranuar krimin, ndërsa ka thënë se motivi i krimit ishte se autori kërkonte nga viktima Rapaj t’i jepte fund lidhjes së dashurisë që kishte me motrën e tij. Për këtë mes familljeve kishte pasur sherr e konflikt prej disa kohësh.

Skendaj kishte kërkuar zgjidhje nga Policia e Fierit për shqetësimin që i krijonte Rapaj edhe tre ditë para krimit, por Policia nuk ka ndaluar asnjë prej të rinjve./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH