Aktualitet

Korça zgjohet sërish me lëkundje tërmeti

Shkruar nga Liberale

Qyteti I Korçës është zgjuar këtë të enjte me lëkundje tërmeti. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar këtë mëngjes lëkundje tërmeti.

Sipas të dhënave të IGJEUM lëkundja ka qenë me magnitudë 2.3. Epiqendra ka qenë në fshatin Nikolicë, e cila edhe ditët e fundit ka qenë epiqendër tërmetesh./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH