Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me shkrimin me titull: Lëvizja (jo) politike

               Publikuar në : 08:30 - 25/05/20 liberale

Me shembjen e godinës, anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e  Teatrit deklarojnë se kauza nuk ka përfunduar. Shtrirja e protestës në tre qytete brenda javës dhe kërkesat për ndryshimet kushtetuese dhe sistemin zgjedhor duken si hapa drejt terrenit politik, ndërsa Edmond Budina, njëri nga drejtuesit do të lajmëronte plane të shumta e të reja, por pa zbuluar detaje.

Shpërnda Parlamentin! Ishin thirrjet e aktorit Edmond Budina, drejtuar presidentit Meta ditën që fadromat përfundonin punën e nisur ndaj të gdhiri për shembjen e Teatrit Kombëtar, ndërsa qëndrestarët e tjerë, aktorë aktivistë, përfshi edhe vëllain e tij, regjisorin Robert Budina ishin prej orësh në komisariatet e policisë.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back