Aktualitet

Covid godet bluzat e bardha, humbasin jetën dy mjekët

Shkruar nga Liberale
Covid godet bluzat e bardha, humbasin jetën dy mjekët

Koronavirusi vazhdon të godasë bluzat e bardha, të cilat kanë qenë në frontin e parë të luftës me virusin vdekjeprurës. Ditën e sotme janë ndarv nga jeta mjekët Dr. Bledi Nini dhe Dr. Ibrahim Kaziu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se doktorët kishin fituar shumë beteja për jetën e tyre, përballë këtij virusi të pabesë.

"Dr. Bledi Nini dhe dr. Ibrahim Kaziu, nuk arritën ta fitojnë luftën me Covid-19.  Doktor Bledi dhe Doktor Ibrahimi, përgjatë karrierës së tyre të karakterizuar prej profesionalizmit dhe integritetit të lartë, kishin fituar shumë beteja në mbrojtje të shëndetit të qindra dhe mijëra pacientëve", shkruan Manastarliu.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH