Aktualitet

4 jetë të humbura nga Covid në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
4 jetë të humbura nga Covid në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin në Shqipëri. Në 24 orët e fundit, janë kryer 3960 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 556 qytetarë.

Janë 7,847 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 150 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar. Po ashtu, në 24 orët e fundit ka 4 humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv: Një qytetar nga Përmeti 60 vjeç, një qytetar nga Fier 65 vjeç, dy qytetarë nga Tirana 78 dhe 81 vjeç.

Janë shëruar 698 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 186,267 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (23 Nëntor 2021)

Raste të reja ditore 556

Të shëruar në 24 orë 698

Të shtruar në spitale 150

Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 3,960

Testime totale 1,376,320

Raste pozitive 197,167

Raste të shëruara 186,267

Raste Aktive 7,847

Humbje jete 3,053

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4,234

Fier 636

Gjirokastër 545

Shkodër 464

Berat 458

Durrës 388

Elbasan 361

Vlorë 254

Korçë 211

Lezhë 170

Dibër 65

Kukës 61

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH