Aktualitet

"100 ditë në zbulim të të infiltruarve", hap Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"100 ditë në zbulim të të infiltruarve", hap

Si në një film aksion, kryeministri Rama foli dje për të infiltruar brenda radhëve të Policisë së Shtetit. Ata që, sipas tij, prishin imazhin dhe janë qendra e korrupsionit.

Barëra të këqij kundër të cilëve kreu i qeverisë i këshilloi për drejtuesit e rinj të qarqeve, të cilët pasi morën bekimin e Drejtorit të Përgjithshëm, Ardi Veli, zhvilluan një takim me të.

“Ju nuk e keni fare problem t’i gjeni, t’i kapni për krahu e t’i çoni para drejtësisë. Ky është një objektiv i palëvizshëm”, iu tha Rama me tone urdhëruese. Ai iu la vetëm 100 kohë afat për të dhënë shembuj të qartë, se nuk ka polici pa ndëshkueshmëri.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH